Bionessa Profesjonalna Sonda Podologiczna B.33

Dostępność: brak towaru
Cena: 29,90 zł 29.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 3.71714
Producent: Bionessa
Kod produktu: B.33

Opis

Sonda Podologiczna B.33 BIONESSA dzięki swojemu smukłemu i ergonomicznemu kształtu idealnie leży w dłoni zapewniając pełen komfort pracy. Idealnie sprawdzi się do oczyszczania wałów około paznokciowych, aplikowania tamponady oraz innych zabiegów kosmetycznych i podologicznych. Części robocze ostrzone są ręcznie zapewniając tym idealny kształt i wykończenie. Każda krawędź sondy jest zaokrąglona aby uniknąć uszkodzenia naskórka czy zranienia. Idealnie dobrana szerokość sprawia że sonda dotrze do każdego miejsca podczas zabiegu. Właśnie te cechy charakteryzują najlepszą sondę podologiczną.

 

WŁAŚCIWOŚCI:

Bionessa długość krawędzi roboczej 9 mm (+/- 0,5 mm),

Bionessa szerokość krawędzi roboczej 1 mm (+/- 0,5 mm),

Bionessa długość sondy 150 mm (+/- 1 mm),

Bionessa grubość rączki 5mm (+/- 0,5 mm),

Bionessa ręcznie ostrzone krawędzie,

Bionessa wykończenie matowo – polerowane,

Bionessa wykonane ze stali chirurgicznej,

Bionessa produkt przeznaczony do dezynfekcji i sterylizacji w autoklawie.

 

PRAWIDŁOWE UŻYTKOWANIE I PRZECHOWYWANIE NARZĘDZI BIONESSA

- narzędzia używaj wyłącznie do takich celów do jakich są przeznaczone

- narzędzia przechowuj zawsze ostrzami skierowanymi ku górze

- unikaj upuszczania, uderzania narzędzi aby zapobiec uszkodzeniu krawędzi tnących

- przechowuj narzędzia w suchym miejscu oraz w przeznaczonym do tego opakowaniu. Powietrze w pomieszczeniu powinno być suche, a narzędzia nie powinny być przechowywane w foliowych opakowaniach. Ogranicza to dostęp powietrza i może powodować wytwarzanie kondensatu pary wodnej, co jest mocno szkodliwe dla stali.

- z narzędziami powinno się obchodzić bardzo delikatnie. Niektóre uszkodzenia mechaniczne są niewidoczne gołym okiem. Szczególnej troski wymagają ostrza, końcówki oraz mechanizmy.

 

 

PRAWIDŁOWA KONSERWACJA NARZĘDZI BIONESSA

Pamiętaj że prawidłowy proces czyszczenia, dezynfekcji i sterylizacji powinien być przeprowadzony po każdorazowym użyciu narzędzi.  

 CZYSZCZENIE - Oczyść dokładnie narzędzia z wszelkich pozostałości pyłu, tkanek, paznokci czy włosów za pomocą szczoteczki. Następnie opłucz narzędzia wodą destylowaną*.

* Do czyszczenia stosuj wodę destylowaną aby uniknąć odbarwienia i rdzewienia narzędzi. Woda z kranu zawiera minerały które mogą osadzać się na narzędziach i wpływać niekorzystnie na efekt sterylizacji.

 DEZYNFEKCJA - Proces dezynfekcji możesz przeprowadzić w naczyniu wypełnionym preparatem lub roztworem  dezynfekującym bądź w myjce ultradźwiękowej z użyciem preparatów do tego przeznaczonych. Pamiętaj aby narzędzia były całkowici zanurzone w roztworze. Po skończonej dezynfekcji wyjmij narzędzia i pozostaw je do całkowitego wyschnięcia*.

* Roztwory myjące/dezynfekujące powinny być przygotowane zgodnie z instrukcjami na ulotce preparatu. Szczególnie zalecamy przestrzegania stężenia roztworu – niesie to z sobą zarówno konsekwencje higieniczne, jak i ekonomiczne. Zbyt duże stężenie może uszkodzić narzędzia, z kolei zbyt niskie nie zdezynfekuje wybranych mikroorganizmów.

 STERYLIZACJA - Proces sterylizacji narzędzi odbywa się w autoklawie. Zalecana metoda sterylizacji to sterylizacja parą wodną w nadciśnieniu w temperaturze 134° Celsjusza (nie należy przekraczać 200°). Proces sterylizacji należy przeprowadzać zgodnie z zaleceniami wskazanymi na urządzeniu przeznaczonym do sterylizacji. Pamiętaj aby  otworzyć wszystkie narzędzia, tak, aby sterylizacja objęła każdy element narzędzia. Przed sterylizacją należy nasmarować mechanizmy ruchome narzędzi specjalnym preparatem. W przypadku sterylizacji parą, zalecamy zastosowanie smaru rozpuszczalnego w wodzie.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl